Kvalita obrazu

Rozlíšenie Bezpečnostnej Kamery

Toto sú najlepšie rozlíšenia (vidˇ. obrázok nižšie) pre domáce bezpečnostné kamerové systémy, pretože takéto kamery môžu poskytovať stabilnú a vynikajúcu kvalitu obrazu cez deň aj v noci a zapadnú do takmer každého rozpočtu.

KVALITA OBRAZU

Všeobecne možno povedať, že bezpečnostná kamera s rozlíšením 1440p (2K=4MPx) dokáže zaznamenať SuperHD videá vo vysokom rozlíšení, ktorou je dvakrát lepšie ako rozlíšenie 1080p (1K=2MPx-FULL HD). Ako vidíte z obrázku vyššie, horizontálny počet pixelov pri rozlíšení 1440p (4MPx) a 1920p (5MPx) je u oboch rovnaký, ale vertikálny počet pixelov je pri rozlíšení 1920p (5MPx) väčší. Takže bezpečnostná kamera s rozlíšením 1920p (5MPx) môže vytvárať obrázky s viac pixlami ako 1440p (4MPx). Jednoducho povedané, bezpečnostná kamera s rozlíšením 5 MPx môže poskytnúť lepšiu kvalitu obrazu ako kamera s rozlíšením 4MPx alebo 1080p (FULL HD), najmä pri snímaní objektov na diaľku.

Názov kamery na konci obsahuje dva čísla, napr. 3,6 mm/85°. Prvé číslo vyjadruje hodnotu objektívu, ktorá určuje zorný uhol snímanej scény. Druhé číslo určuje zorný uhol, ktorý kamera sníma. Na snímanie rozsiahlejších plôch je preto vhodnejšie vybrať si kameru s väčším uhlom záberu. Pre snímanie napr. 30 m vzdialenej bránky je zase lepšia kamera s menším uhlom.

Väčšina bezpečnostných kamier s rozlíšením 5MP, 4MP a 1080p používa štandard videa H.264. Pri rovnakom štandarde kompresie teda bezpečnostné kamery s vyšším rozlíšením zaberajú väčšiu šírku pásma a viac úložného priestoru na HDD 1TB (1000GB), 2 TB alebo až 8 TB.

Najnovšia technológia v oblasti nočného videnia bezpečnostných kamier pokročila. Technológia ColorVu je založená na veľkej apertúre šošovky (množstvo prepusteného svetla) a vysoko výkonného snímacieho čipu, ktorý umožňuje snímanie obrazu z kamery vo farbe aj pri veľmi nízkych svetelných podmienkach (v noci postačuje aj svetlo z pouličného osvetlenia). Pokiaľ sa úroveň osvetlenia blíži k úrovni úplnej tmy, kamera si prisvieti viditeľným bielym svetlom z integrovaných LED diód v kamere (podobne ako baterka).

 

MGJkYzMz