DOMACE KAMERY

Kamerový systém pre rodinný dom

Pri rodinnom dome sa zameriavame hlavne na sledovanie priestoru okolo domu. Hlavný dôraz pritom kladieme na sledovanie hlavného vstupu do domu a bráničky, garáže prípadne parkovacieho miesta, zadného vstupu, terasy, alebo aj bočných stien. Zvyčajný počet kamier na rodinnom dome je 4 až 6 kamier.

Kamery montujeme priamo na fasádu rodinného domu alebo na prestrešenie. Od zvoleného umiestnenia kamery závisí aj použitý model kamery. Pre montáž na stenu sú vhodnejšie kamery v prevedení bullet (tubus), pre montáž na prestrešenie alebo do podhľadu sú vhodnejšie kamery typu dome (kupola).

KLASIC - každá kamera je napojená špeciálnym coax káblom s pomocným nápájaním, PoE - (power over ethernet),každá kamera je napojená jedným samostatným ethernet káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou aj prenos videa. PoC - (power over coax cable), každá kamera je napojená jedným samostatným coaxiálnym káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou aj prenos videa.

V ideálnom prípade je kabeláž pripravená a zabudovaná do stien už v rámci hrubej stavby a elektrických rozvodov. V druhom prípade, je možné ešte pred zatepľovaním stien káble viesť po povrchu stien a zateplenie káble prekryje. Pokiaľ však kabeláž chýba úplne, vtedy hľadáme možnosti, ako viesť kabeláž, čo naviac skryto - v podhľadoch, popri odkvapových žľaboch alebo po povale. Až v úplne poslednom prípade pristupujeme k montáži káblových žľabov.

Mozog celého systému, ktorý sa stará aj o ukladanie záznamu je záznamník (DVR,NVR). Je to zariadenie do ktorého sú napojené káble od všetkých kamier. Záznamník má dátové úložisko - pevný disk (HDD), ktorý je prispôsobený pre nepretržitú prevádzku a jeho veľkosť určíme pri návrhu systému podľa počtu kamier a ich rozlíšenia. Kapacitu navrhujeme približne na 14 dní záznamu..

Naši technici Vás pri montáži zaškolia na používanie systému. Základný a najjednoduchší spôsob ako prezerať a ovládať systém je priamo napojením na monitor cez HDMI a pripojením USB myšky. Pohodlnejší spôsob však ponúka bezplatná mobilná appka na telefón alebo tablet, prípadne na notebook.

Váš súkromný majetok môžete bez problémov monitorovať bez potreby vypracovania GDPR dokumentácie. Pokiaľ sa však nie je možné vyhnúť záberu na iné verejné, alebo súkromné priestranstvo kamery umožňujú na obraze vytvoriť privátnu zónu a táto časť obrazu sa nezaznamenáva - v týchto miestach je obraz jednoducho čierny.

 

NzQ2ZmI0