Úvod » Kamerové systémy » Bytovky-Bytové domy

Kamerové systémy / Bytovky-Bytové domy

Kamerový systém pre BYTOVKY

Na bytovom dome sa zameriavame na monitorovanie priestorov vstupných brán, spoločných priestorov, a priestorov pred vstupmi do výťahov, prípadne pivničných kobiek a/alebo priestorov na bicykle. Odporúčame však inštalovať aj kameru priamo do kabíny výťahu. Zvyčajný počet kamier na bytovom dome je 4 až 6 kamier.

Kamery montujeme priamo na fasádu bytového domu zvyčajne do stropu, alebo zníženého kazetového stropu. V bytových domoch sa nám osvedčili kamery typu dome (kupola), alebo turret (veža). Upevnenie kamery volíme vždy podľa podkladového materiálu. Naši technici sú vybavení vhodným kotviacim materiálom. Používame vždy vhodné hmoždinky pre betón, dutú tehlu, do sádrokarónu alebo do zateplenia.

KLASIC - každá kamera je napojená špeciálnym coax káblom s pomocným nápájaním, PoE - (power over ethernet),každá kamera je napojená jedným samostatným ethernet káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou aj prenos videa. PoC - (power over coax cable), každá kamera je napojená jedným samostatným coaxiálnym káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou aj prenos videa.

Ako dlho trvá montáž. Pri bytových domoch je to zvyčajne 1 deň. V prípade, že sa inštalujú aj kamery do kabíny výťahu môže trvať inštalácia viac dní. Je to z dôvodu nutnej súčinnosti firmy, ktorá spravuje vaše výťahy a je potrebná ich asistencia na sprístupnenie výťahovej šachty a manuálne ovládanie výťahu počas montáže.

Mozog celého systému, ktorý sa stará aj o ukladanie záznamu je záznamník (DVR,NVR). Je to zariadenie do ktorého sú napojené káble od všetkých kamier. Záznamník má dátové úložisko - pevný disk (HDD), ktorý je prispôsobený pre nepretržitú prevádzku a jeho veľkosť určíme pri návrhu systému podľa počtu kamier a ich rozlíšenia. Kapacitu navrhujeme približne na 14 dní záznamu..

Naši technici Vás pri montáži zaškolia na používanie systému. Základný a najjednoduchší spôsob ako prezerať a ovládať systém je priamo napojením na monitor cez HDMI a pripojením USB myšky. Pohodlnejší spôsob však ponúka bezplatná mobilná appka na telefón alebo tablet, prípadne na notebook.

Pre použitie kamerového systému v bytodom dome je potrebné mať vypracovanú dokumentáciu v zmysle GDPR. Pri odovzdávaní systému sú vybrané osoby poučené ako pristupovať ku kamerovému záznamu a ako s ním nakladať. Sú vyhotovené aj snímky pohľadu kamier aby sa predišlo neskoršej zmene pohľadu kamery mimo stanovenú oblasť. Smozrejmosťou našej dodávky sú nálepky, ktoré informujú návštevníka, že sa nachádza v monitorovanom priestore a o tom kto kamerový systém prevádzkuje.


YzAwYW